5 najlepszych zabiegów na włosy, z których musisz skorzystać

Każda z nas, bez względu na rodzaj włosów, zmaga się z całą masą problemów związanych z ich pielęgnacją. Włosy puszą się, przetłuszczają, rozdwajają, wypadają, a w Internecie czytamy na temat bardzo różnych zabiegów, które mają na celu zapobieganie tym niepożądanym „przypadłościom”. Specjalnie dla Was przedstawiamy pięć wartych uwagi zabiegów przeznaczonych do różnych rodzajów włosów.

Keratynowe prostowanie włosów

W rzeczywistości jest to odbudowa i odnowa struktury włosów. Inaczej nazywane jest prostowaniem brazylijskm. Ma na celu uzyskanie efektu zdrowych, pełnych blasku, odżywionych włosów. Są one niejako prostowane i po zabiegu zapomnimy o efekcie puszenia się włosów, tak znienawidzonych przez większość z nas. Kobiety, które nie muszą się martwić puszącymi się włosami, należą do rzadkości i są prawdziwymi szczęściarami. Dlaczego właśnie keratyna? Ponieważ jest ona naturalnym budulcem włosów. Masz w domu preparat pomagający w prostowaniu włosów? Sprawdź na jego skład. Z pewnością posiada w swoim składzie keratynę!

Na czym dokładnie polega zabieg keratynowego prostowania włosów? Fryzjer niejako wprasowuje we włosy keratynę za pomocą urządzenia bardzo podobnego do prostownicy, które ma temperaturę aż 230 stopni Celsjusza. Keratyna pozostaje na włosach około pół godziny i po upływie tego czasu następuje suszenie. Ubytki i zniszczenia powstałe w strukturze włosa, są wypełniane. Zabieg doskonale sprawdzi się nie tylko jeżeli mamy puszące się włosy, ale również jeżeli są one nadmiernie przesuszone. Keratyna bowiem dodatkowo odżywia i nawilża włosy, pozostawiając je nadzwyczaj gładkie. Ponadto pozostawia ona na włosach cieniutką warstwę ochronną, która będzie działała na korzyść włosów nawet w najmniej sprzyjających warunkach.

Sauna na włosy

Ten innowacyjny zabieg to rewolucja w odżywianiu włosów. Wykonywany jest u fryzjera i polega na wmasowaniu we włosy specjalnej odżywki, a następnie na umieszczeniu głowy pod specjalną kopułą – urządzeniem przypominającym swoim wyglądem suszarkę. Urządzenie emituje parę wodną, która otula nasze włosy i podgrzewa je. Temperatura pary wynosi około 40 stopni Celsjusza, a więc jest dużo niższa niż w przypadku użytkowania tradycyjnej sauny. Zabieg sauny na włosy trwa zaledwie 20 minut. Następnie nasze włosy polewane są naprzemiennie zimną i ciepłą wodą, a ich łuski zamykają się błyskawicznie. Taki zabieg starcza na jeden tydzień, a efekty widoczne są natychmiastowo. Abyśmy uzyskały pełny efekt tego zabiegu, warto powtórzyć go przez miesiąc, czyli czterokrotnie bądź pięciokrotnie. Nasze włosy pozostaną błyszczące, miękkie i odżywione na dłużej.

Gorące nożyczki

Gorące nożyczki – słyszałaś już o nich? Jeśli nie to sprawdź czym są, jak działają i jakie efekty możesz uzyskać dzięki zastosowaniu ich przez fryzjera. Warto wiedzieć, że gorące nożyczki to nożyczki podgrzane do bardzo wysokiej temperatury i przeznaczone do cięcia włosów dokładnie w taki sam sposób jak tradycyjnymi nożyczkami. Gorące nożyczki zamykają włos, nie pozwalając na jego rozdwajanie się. Ponad połowa salonów fryzjerskich dysponuje takim sprzętem, warto więc spytać czy nasz fryzjer używa tego innowacyjnego rozwiązania.

Zabiegi w domu

A teraz pora na zabiegi, które możesz sama wykonać w zaciszu własnego domu i które są sprawdzone! Pierwszy zabieg, jaki powinnaś zastosować to maseczka z awokado. Ten pyszny owoc może dostarczyć Ci mnóstwa składników odżywczych nie tylko od środka, ale również stosowany jako maska na włosy. Jak ją wykonać samodzielnie? Wystarczy, że obierzemy i rozgnieciemy w miseczce owoc, dodamy do niego łyżkę oliwę oraz łyżkę soku z cytryny. Taką papkę nałóż na włosy i pozostaw na pół godziny. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania Twoje włosy nie będą się przesuszały, a ich rozczesywanie nie będzie sprawiało trudności!

Kolejnym zabiegiem domowym, który powinnyśmy zastosować jest… babciny sposób, czyli mycie włosów żółtkiem jajka. Jajko zawiera całe mnóstwo protein, a więc budulca włosów. Wystarczy, że nałożymy żółtko na włosy, pozostawimy je przez trzy minuty, a następnie spłuczemy je zimną wodą. Taki zabieg doskonale przeciwdziała rozdwajaniu się końcówek włosów! A więc do dzieła!