Jak prawidłowo dbać o długie włosy?

Długie włosy wymagają specjalnej, wzmożonej pielęgnacji. Są one zdecydowanie bardziej narażone na negatywne działanie czynników zewnętrznych niż włosy krótkie. W porównaniu z włosami krótkimi, włosy długie o wiele częściej są problematyczne. Ale zadbane i zdrowe wyglądają wspaniale i są wizytówką eleganckiej kobiety. Możemy je dowolnie rozpuszczać, podpinać, upinać, ale w pierwszej kolejności warto wiedzieć jak je pielęgnować aby wyglądały zdrowo i aby takie też były.

W pierwszej kolejności skupimy się na temacie prawidłowego dbania o długie włosy ale od wewnątrz, a nie od zewnątrz. Zdziwiona? Zobacz jakie czynniki mogą negatywnie wpływać na stan długich włosów i jakie kroki możesz podjąć aby im zapobiegać. Abyś prawidłowo dbała o swoje długie włosy powinnaś regularnie kontrolować poziom hormonów, dbać o to, aby wszystkie niezbędne witaminy i minerały Twój organizm otrzymywał i przyswajał każdego dnia. Bardzo istotny jest tutaj również sposób odżywiania się oraz poziom Twojego codziennego stresu. To właśnie po włosach możemy zobaczyć bardzo szybko, że w naszym organizmie, mówiąc kolokwialnie, coś nie działa.

Bardzo istotne jest abyśmy spożywały dużo warzyw i owoców, które są niejako bombą witaminową dla całego naszego organizmu, również dla włosów. Doskonałym rozwiązaniem są tutaj soki owocowe i warzywne. Jednak z sokami kupionymi w sklepie uważaj, bowiem często zawierają aż kilkaset gramów cukru, a same powstają z zagęszczonych soków. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem samodzielne przygotowywanie koktajli owocowych, warzywnych oraz owocowo-warzywnych. Warto zatem zainwestować na przykład w wyciskarkę do soków. Zobaczysz, że jej koszt zwróci Ci się bardzo szybko.

Jeżeli widzimy, że nasze długie włosy tracą blask, warto zainwestować w preparat z cynkiem. W aptece dostępnych jest szereg preparatów, z których trudno wybrać najlepszy. Zawsze dobrym rozwiązaniem będzie rozmowa z farmaceutą, który pomoże Ci dobrać najodpowiedniejszy preparat. Pamiętaj jednak, że preparaty z cynkiem nie dają natychmiastowych rezultatów. Na efekt będziesz musiała poczekać jakieś dwa do trzech miesięcy.

O długie włosy dbamy również od zewnątrz. Zacznijmy zatem od samego mycia włosów. Czy wiesz, że nie powinnaś aplikować szamponu bezpośrednio na włosy i skórę głowy? Prawidłowe mycie długich włosów polega w pierwszej kolejności na rozprowadzeniu i lekkim spienieniu szamponu w naszych rękach. W tym momencie możemy go już nałożyć na włosy. Raz na kilka tygodni warto również wypłukać długie włosy w wodzie z octem jabłkowym w proporcji dwie łyżki octu (ale tylko i wyłącznie jabłkowego!) na jeden litr ciepłej, ale nie gorącej wody.

Długie włosy zawsze wymagają od nas nałożenia odżywki po ich umyciu. Jest to bezwzględnie istotne. Kroku tego nie możesz pominąć. Jeśli to zrobisz, Twoje włosy bardzo szybko się zbuntują, będą się łamały i rozdwajały. Raz na tydzień warto również zastosować maskę na włosy, którą trzymamy od 30 minut do godziny. Istotne jest jednak to w jaki sposób nałożymy tę maskę. Powinnaś nałożyć ją na włosy na całej długości, ale nie przy samej ich nasadzie. Tak położony specyfik spełni swoją rolę pod warunkiem, że włosy zawiniesz w ciepły ręcznik na oznaczony czas.

Po każdym myciu włosów powinnaś dodatkowo użyć odżywki w sprayu bez spłukiwania. Takie podwójne odżywianie na mokre włosy podziała wspaniale, będą one gładkie i pełne blasku. Zminimalizujemy w ten sposób również ryzyko uszkodzeń struktury włosów podczas ich czesania. Pamiętajmy również, że dbanie o długie włosy to również nie wycieranie z nich wody a jej odsączanie ręcznikiem. Dbanie o długie włosy to nie czesanie ich na mokro. Dbanie o długie włosy to nie pójście spać z mokrymi włosami, gdyż w takim przypadku wytrą się o poduszkę. Również ścisłe upięcia sprawią, że włosy będą się w tym miejscu wycierały i łamały, na co wskazują fryzjerzy.

Piękne, długie i błyszczące włosy to marzenie niemal każdej kobiety. Takie włosy to naturalna ozdoba płci pięknej i podkreślenie atutów jej urody.