Keratynowe przedłużanie włosów – co musisz wiedzieć

O przedłużeniu swoich włosów myśli niejedna z nas. Chciałybyśmy aby nasze kosmyki sięgały za łopatki czy do pasa. Jednak nie każda z nas może pozwolić sobie na zapuszczenie włosów w taki sposób. Dlaczego? Ponieważ włosy często są zbyt cienkie lub zbyt słabe, łamiące się, aby pozwolić im swobodnie rosnąć. Obecnie istnieje wiele sposobów na przedłużanie naturalnych włosów, jednak my tym razem skupimy się na metodzie keratynowej.

Keratynowe przedłużanie włosów to obecnie najszerzej stosowana metoda abyśmy mogły cieszyć się długimi, pięknymi, zdrowymi włosami przez okres co najmniej kilku miesięcy. To właśnie ten sposób przedłużania naturalnych kosmyków jest jednym z najstarszych. Przedstawimy Ci wszystkie aspekty związane z keratynowym przedłużaniem włosów, zarówno te, które przemawiają zdecydowanie za zastosowaniem tej metody, jak i te, które przemawiają przeciwko jej zastosowaniu.

Czym jest keratyna? Keratyna to naturalny budulec włosów. Jest ona produkowana właśnie w naszych mieszkach włosowych. Kiedy widzimy, że kosmyki mają mniej blasku, wypadają oraz łamią się, może to oznaczać, że produkcja keratyny w naszym organizmie została zaburzona. Keratynę nasze włosy tracą codziennie. Wpływa na to promieniowanie, farbowanie, stylizacja oraz oczywiście niesprzyjające warunki atmosferyczne. Fryzjerzy wykorzystują keratynę jako środek łączący nasze włosy z włosami sztucznymi. Keratynowe przedłużanie włosów może służyć jako środek do samego przedłużenia kosmyków, jak również jako środek do zagęszczenia naszych naturalnych.

Na czym dokładnie polega keratynowe przedłużanie włosów? Fryzjer doczepia sztuczne włosy do naszych naturalnych, używając jako spoiwa właśnie keratyny. Fryzjer niejako wprasowuje sztuczne kosmyki rozgrzaną do 170 stopni Celsjusza keratynę w nasze własne włosy. Jeżeli kolor włosów jest niemal identyczny jak nasz naturalny, spoiwa nie będą w ogóle widoczne. Takie przedłużenie włosów jest praktycznie nieszkodliwe dla naszych naturalnych kosmyków, nawet jeżeli są one bardzo zniszczone bądź połamane. Keratynowe przedłużenie włosów pozwoli Ci cieszyć się pięknymi długimi kosmykami od dwóch miesięcy do pół roku. Okres ten uzależniony jest od naszych indywidualnych predyspozycji oraz od trybu naszego życia. Płynna keratyna swoim wyglądem i strukturą przypomina klej, miód, ciągnie się. Ale tylko wówczas kiedy jest podgrzana.

Bardzo istotne jest to, że za pomocą keratyny możemy doczepić praktycznie nieograniczoną ilość włosów. Nie ma bowiem przeciwwskazań aby było ich dużo. Oznacza to, że nawet mając własne bardzo cienkie i krótkie włosy, w ciągu kilku godzin fryzjer jest w stanie wyczarować na Twojej głowie naprawdę gęstą i bujną fryzurę.

Skąd taka duża i wciąż rosnąca popularność keratynowego przedłużania włosów? Wynika ona przede wszystkim z tego, że jest stosowana szeroko, urządzenie do wprasowywania sztucznych włosów za pomocą keratyny są dość tanie, więc prawie każdy salon fryzjerski jest w stanie dokonać jego zakupu. Kolejnym aspektem, który jest bardzo istotny dla nas jako potencjalnych klientów jest to, że efekt zabiegu jest bardzo naturalny. A o to przecież nam właśnie chodzi.

Zazwyczaj do przedłużenia włosów naturalnych fryzjerzy stosują około pięćdziesięciu do stu gramów włosów. Ile jest to pasemek? Od stu do stu dwudziestu pięciu pasemek. Warto jednak podkreślić, że tylko zabieg wykonany przez stuprocentowego profesjonalistę da nam pożądany efekt, czyli piękną fryzurę bez widocznych łączeń.

Jeżeli nasze naturalne włosy odrosną kilka centymetrów, sztuczne włosy i spoiwa należy zdjąć. Jeżeli cały czas są w bardzo dobrym stanie, można je ponownie założyć tuż przy skórze. Zazwyczaj kobiety decydują się na zdjęcie keratynowych łączeń w momencie, w którym odrost wynosi od 2,5 do 3 centymetrów. Keratynowe łączenia usuniemy tylko w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim za pomocą specjalnie do tego przygotowanego płynu. Nigdy nie rób tego sama w domu, ponieważ zniszczysz swoje naturalne włosy i dopiero wtedy będziesz miała duży problem z połamanymi i rzadkimi włosami!