Modne fryzury na lato

Lato zbliża się wielkimi krokami. Można nawet stwierdzić, że mimo, że do kalendarzowego zostało jeszcze kilka tygodni, za oknem aura wskazuje, że zawitało do nas wcześniej. Wiosną i latem każda z nas chce odmienić coś w swoim wyglądzie. Najczęściej tym “czymś” jest fryzura. Chcemy odświeżyć swój wizerunek, a jednocześnie nie chcemy poświęcać zbyt wiele czasu na codzienną stylizację włosów.

Najnowsze trendy wskazują wyraźnie, że wiosna i lato to czas na krótkie, mocne cięcia. I na blond, bardzo jasny blond, który wraca do łask. Jeżeli chodzi zaś o zwolenników dłuższych fryzur, prym wiedzie tak zwany long bob.

Krótkie włosy najlepiej nosi się nam wiosną i latem. Domy mody wyznaczyły ten trend na porę wiosenno-letnią 2016. Na wybiegach znanych marek zobaczymy piękne, platynowe blondy w bardzo krótkich, minimalistycznych wydaniach. Chodzi o to, abyśmy na siłę nie stylizowały włosów. Mają one wyglądać jakby były muśnięte wiatrem, lekko pofalowane i bardzo naturalne. Jasny blond ma bardzo dużą zaletę – kolor ten niemal nie płowieje na słońcu, a nawet jeśli tak się stanie, odcień nie będzie specjalnie różnił się od tego, który miałyśmy wcześniej.

Również gęste, dość ciężkie grzywki to trend wiosna-lato 2016. Jeżeli przez lata zapuszczałaś grzywkę bo chciałaś być na czasie i wyglądać zgodnie z wytycznymi największych i najbardziej uznawanych stylistów i domów mody, tego lata spokojnie możesz powrócić do swojej ukochanej gęstej, dużej objętościowo i ciężkiej grzywki. Jest to również duże pocieszenie dla tych z nas, którym zmarszczki na czole spędzają sen z powiek. Już możemy je ukryć pod grzywką! Nie tylko grzywki do brwi są bardzo modne. Również te cięte wysoko oraz zaczesywane na bok to najnowszy krzyk mody fryzjerskiej. Moshino na ostatnim pokazie wyznaczyło kolejny trend – stylizację włosów wręcz ściągniętą z aktorki Mii Farrow. Powracamy do lat sześćdziesiątych!

Jeżeli zaś chodzi o miłośniczki długich włosów, dla nich mamy również dobrą wiadomość. Na czasie jest fryzura long bob! Lata dwudzieste i lata sześćdziesiąte powracają w wielkim stylu. Jednak nie jest to klasyczny bob, bowiem sięgać powinien do obojczyków, a więc jest zdecydowanie dłuższy od boba z lat wcześniejszych! Istotne jest to, że long bob daje nam mnóstwo możliwości stylizacji fryzury. Możemy wyprostować go całkowicie, albo nieco podkręcić na końcach. Również stylizacja w postaci fal będzie trendy! Bob odejmie nam lat. Co ważne, możemy go również upiąć w bardzo różne koczki, kucyki. Tylko nasza wyobraźnia jest tutaj ograniczeniem.

Latem zawsze modne są wysokie, dość luźne upięcia, które dodają kobiecie nieco romantycznego wyglądu. W takich fryzurach poczujemy się bardzo kobieco i kusząco, ponieważ odsłonięta szyja, na którą spadają pojedyncze kosmyki włosów zawsze wzbudza nie tylko męski zachwyt.

Reasumując, najmodniejsze fryzury na lato są to fryzurki krótkie i półdługie. Jasne blondy odmłodzą każdą z nas. Zarówno krótkie, mocne cięcia, jak i przedłużona wersja boba sprawdzą się nie tylko na plaży i na wakacjach, ale również w biurze. Odrobinę inna stylizacja jest w obu wariantach pożądana. Również różne rodzaje grzywek powróciły do łask dzięki wyznaczeniu nowego trendu przez wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie fryzjerstwa oraz znane na całym świecie domy mody. Long bob promowany jest przecież przez Gucciego i Armaniego, czyli marki liczące się na całym świecie. Również krótkie fryzurki promowane przez Moshino nie pozostaję w tyle. Jedno jest pewne – przez tę sporą rozbieżność jesteśmy w stanie dopasować fryzurę zgodnie z trendami, ale również zgodnie z własnymi upodobaniami. Jedne z nas bowiem lubią krótsze włosy, inne z nas nie wyobrażają sobie siebie w “męskiej” stylizacji. Możemy więc wybierać, mamy spore pole manewru. Pamiętajmy również, aby nie iść ślepo za trendami, ponieważ może okazać się, że kształt naszej twarzy nie pozwoli nam na radykalne krótkie cięcie. W tej kwestii najlepiej zapytać profesjonalistę fryzjera bądź stylistę. Właśnie po to, abyśmy całe lato nosiły uśmiech na naszej twarzy, będąc dumnymi z naszej nowej, pięknej, letniej fryzury.