Sposoby przedłużania włosów

Chciałabyś mieć piękne, długie, zdrowe włosy, ale Twoje są cienkie i łamią się jak tylko zapuścisz je za ramiona? Straciłaś nadzieję na to, że kiedyś jeszcze będziesz mogła cieszyć się tym, że możesz „zarzucić” swoimi włosami albo bawić się ich końcówkami?

Pocieszymy Cię – to nie koniec świata! Obecnie istnieje kilka metod przedłużania włosów, które dają naprawdę dobre efekty. I to natychmiastowo. Sprawdź jakie metody są obecnie najbardziej popularne, zobacz które z nich niszczą włosy, a dzięki którym Twoje naturalne włosy będą się wzmacniały. Wybierz sposób, który będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwanie, a obecnie możliwości jest naprawdę bardzo wiele!

Pierwszym sposobem przedłużania włosów, obecnie bardzo modnym jest metoda keratynowa. Ciekawostką jest to, że jest to jedna z najstarszych stosowanych metod. Na czym dokładnie polega? Fryzjer zgrzewa pasma włosów zawsze na ciepło, a temperatura tego ciepła to około 170 stopni Celsjusza. Włosy sztuczne oraz Twoje naturalne będą zgrzewane przy pomocy keratyny, czyli naturalnego budulca włosów. Bardzo ważne jest to, że metoda ta nie niszczy włosów. Zdziwiona? Zapewne. Jednak warto wspomnieć, że keratynowe przedłużanie włosów wystarczy nam na zaledwie kilka miesięcy, maksymalnie pół roku. Istotne jednak jest to, że metoda ta może zostać zastosowana nawet w przypadku, jeżeli masz bardzo zniszczone i kruche włosy. Nie zniszczy ona Twoich naturalnych kosmyków.

Kolejnym sposobem, który dedykowany jest głównie osobom bardzo aktywnym i które nie mają jakichkolwiek skłonności do uczuleń. Jest to tak zwany sposób na mikroringi. Mikroringi to maleńkie obrączki, które łączą włosy sztuczne z Twoimi naturalnymi. Metoda ta jest zdecydowanie mniej trwała niż metoda keratynowa. Również warunki zewnętrzne mogą niestety negatywnie wpłynąć na efekt wykonanego zabiegu. Efekty utrzymają się na Twoich włosach w zależności os uwarunkowań zewnętrznych od dwóch do czterech miesięcy.

Nowinką w zakresie tematyki przedłużania włosów jest zastosowanie ultradźwięków. Urządzenie, którego fryzjer używa do przedłużenia Twoich włosów emituje fale energetyczne. Łączenie pasm sztucznych oraz naturalnych jest całkowicie niewidoczne. Co ważne, metoda ta zalecana jest nawet w przypadku, jeżeli posiadasz bardzo kruche i bardzo zniszczone włosy, które nawet podczas czesania potrafią na potęgę łamać się. Prawidłowo wykonany zabieg wystarczy Ci nawet na pół roku i przez cały ten okres Twoja fryzura będzie wyglądała nadzwyczaj naturalnie. Jednym minusem zastosowania tej metody jest trudność w zdejmowaniu sztucznych pasemek.

Chyba najbardziej jednak znaną metodą przedłużania włosów jest clip-in. Każda Pani, która posiada krótkie bądź półdługie włosy chociaż czasami chciałaby posiadać długie włosy, choćby na kilka godzin. W takim przypadku najlepszym sposobem na przedłużenie własnych włosów jest clip-in. Dzięki zastosowaniu sztucznych włosów możemy podczas jednego dnia czy wieczoru zachwycić znajomych długimi, pięknymi włosami.

Ostatnio coraz rzadziej fryzjerzy stosują taśmy samoprzylepne. Jest to metoda w 100% bezbolesna, a zarazem bardzo trwała. Sposób ten jest doskonały dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na przedłużenie włosów przykładowo metodą keratynową, ponieważ ilośc ich włosów jest zbyt mała, czyli po prostu kosmyki są zbytnio przerzedzone. W takim przypadku włosy sztuczne specjalnie przygotowane do zastosowania metodą taśmy samoprzylepnej są specjalnie selekcjonowane i nie będą odróżniać się w ogóle od naszych włosów naturalnych. Metoda ta stosowana jest często u Panów. Warto wiedzieć, że użycie taśm nie uszkadza włosów naturalnych nawet w najmniejszym stopniu.

Sposobów przedłużania włosów jest wiele. Technologia posuwa się do przodu bardzo szybko. Obecnie najczęściej stosowaną metodą jest keratynowe przedłużanie włosów, które nie tylko nie niszczy naszych naturalnych kosmyków, ale również efekt zabiegu utrzymuje się nawet pół roku. Oczywiście, każda z nas musi znaleźć swój preferowany sposób na przedłużanie włosów. Istotny jest tryb życia i styl życia. I oczywiście nasze oczekiwania.